Glukometry ranking

0
10

Glukometry ranking

Glukometr staje się ważnym narzędziem w naszych domach, jeśli niestety cierpimy na jakiekolwiek zaburzenia cukru we krwi. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w swoim raporcie oszacowała, że około jedna na jedenaście osób na świecie żyje z cukrzycą, niezależnie od tego, czy jest zdiagnozowana, czy nie. Cukrzyca jest chorobą, która wpływa na stężenie glukozy we krwi, zarówno podnosząc, jak i obniżając je.

To urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, ma podstawową funkcję pomiaru poziomu glukozy, czyli cukru we krwi. Ponieważ stało się to bardzo potrzebnym sprzętem dla osób cierpiących na cukrzycę, na rynku można znaleźć kilka modeli glukometrów.

Najlepszy glukometr

Wiedza nieco więcej o jego funkcjach, możliwościach i projektach może dać nam szerszy wgląd w to, jak działa i jaki może być najlepszy glukometr do zaspokojenia naszych potrzeb. W zależności od liczby osób w naszym domu, a także ciężkości choroby, może być potrzebny nie jeden, ale kilka glukometrów, więc wybór odpowiedniego staje się jeszcze ważniejszym zadaniem.

Dzięki temu przewodnikowi zakupu uzyskasz pełny wgląd w ten sprzęt i pomożesz zidentyfikować licznik, który najlepiej pasuje do Twoich wymagań.

Najlepszy glukometr

Jaki jest najlepszy glukometr?

Wybór najlepszego glukometru może być trudnym zadaniem, między innymi dlatego, że ten fakt może się różnić między jedną osobą a drugą. Chociaż wszystkie pełnią tę samą funkcję, ich rozmiar, możliwości i dodatkowe funkcje mogą być różnicą między pragnieniami jednego użytkownika a pragnieniami innych.

Poniżej znajdziesz najlepszy, niezbyt dobry werdykt z trzema glukometrami, który warto sprawdzić przed rozważeniem innych opcji. Zatwierdzone przez znane marki, specjalne funkcje i uznanie użytkowników, jest bardziej niż prawdopodobne, że urządzenie, którego szukasz, jest wśród nich:

Jak wybrać najlepszy glukometr?

Posiadanie glukometru w domu, w biurze lub w samochodzie jest niezbędne, gdy cierpisz na cukrzycę lub masz członka rodziny z takim cierpieniem. Niewłaściwa kontrola cukru może prowadzić do poważnych konsekwencji, a śmierć jest najgorsza.

Prowadzenie rzetelnej i stałej ewidencji poziomu cukru może pomóc wykryć wszelkie nieprawidłowości w czasie, aby można je było leczyć bez większych problemów.

Glukometr pomoże Ci zarejestrować poziom cukru we krwi o różnych porach dnia. Wspaniałą rzeczą w tych gadżetach jest to, że większość z nich jest łatwa do przenoszenia, więc noszenie ich w torbie lub plecaku zwykle nie jest niewygodne.

07

kup glukometr

Zazwyczaj sprzęt ten zawiera różne funkcje do pomiaru poziomu cukru przed i po śniadaniu, lub, na przykład, przed snem. Poziom cukru może się znacznie różnić w zależności od czasu, w którym dokonywany jest pomiar, dlatego ważne jest, aby wykonywać go w określonym czasie i, jeśli to możliwe, codziennie o tej samej porze. W ten sposób możemy bardziej niezawodnie śledzić nasze wyniki.

Teraz wybór najlepszego glukometru zależy od kilku czynników. Zanim opiszemy te czynniki, przyjrzyjmy się, jak działają te urządzenia.

Jak działa glukometr?

Ze względu na znaczenie wyników glukometru należy wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z tego typu urządzeń. Zły odczyt lub słaba kalibracja licznika może dać nam trochę strachu, ale nie chcąc przeszkadzać czytelnikowi, w rzeczywistości korzystanie z tych urządzeń jest dość proste, wyjaśnimy to poniżej:

1.- Pierwszą rzeczą, którą musimy sprawdzić, czy sprzęt jest skalibrowany, czy nie, to znaczy, jeśli jest odpowiednio skonfigurowany, aby dać nam prawidłowe odczyty. Każdy model jest kalibrowany inaczej, a te części można zwykle znaleźć w instrukcji obsługi. Zazwyczaj większość glukometrów jest już skalibrowana fabrycznie. Jednak potwierdzenie kalibracji z producentem lub instrukcją obsługi jest ważnym zadaniem.

2.- Po potwierdzeniu, że urządzenie jest skalibrowane, następnym krokiem jest ustawienie licznika. Jeśli komputer ma takie opcje, jak: czytanie przed-randialne, czytanie po-randialne i czytanie w nocy, przejdziemy do wyboru tego, który ma zastosowanie w danym momencie. Podobnie, jeśli komputer ma pamięć użytkownika i jest używany przez wiele osób, gwarantujemy, że wybraliśmy właściwy przed zapisaniem naszego wyniku pod jednym z nich.

3.- Gdy zespół będzie gotowy, nadszedł czas, aby dokładnie umyć ręce wodą z mydłem, aby zdezynfekować je przed pobraniem krwi. Oprócz mycia wodą z mydłem, zaleca się również czyszczenie palca odrobiną alkoholu w celu uzyskania dodatkowej czystości.

jak korzystać z glukometru

4.- Aby pobrać próbkę, wkładamy pasek testowy do urządzenia, a gdy urządzenie ją rejestruje, nadal przebijamy jeden z naszych odkażonych palców, aby uzyskać kroplę krwi. Zrobimy to z lancetem, który zwykle przynoszą glukometry. W momencie, gdy licznik mówi nam, że nadszedł czas, aby umieścić kroplę na pasku testowym, robimy to, a po kilku sekundach wynik pojawi się na ekranie glukometru.

Wskazówka: aby uzyskać dokładniejszy odczyt, nie zaleca się używania pierwszej kropli krwi wychodzącej z palca. Czyścimy tę kroplę bawełnianym wacikiem lekko nasączonym alkoholem i umieszczamy na pasku drugą lub trzecią kroplę, która jest wyrzucana.

5.- Po otrzymaniu wyniku zapiszemy go, aby śledzić nasze pomiary, jeśli licznik nie ma funkcji pamięci.

Jeśli otrzymamy bardzo wysoką lub bardzo niską wartość, najlepiej powtórzyć proces z innym paskiem testowym, aby potwierdzić, że sprzęt działa dobrze i że pomiar jest prawidłowy.

Co zrobić, jeśli glukometr nie jest skalibrowany?

Zazwyczaj glukometry są kalibrowane przez producenta, aby użytkownicy mogli z nich korzystać natychmiast po zakupie, jednak czasami sprzęt może stracić konfigurację lub producent przekazuje to zadanie użytkownikowi końcowemu.

Dwa rodzaje kalibracji mogą być podane:

Brak kodu: w tym przypadku będziemy potrzebować paska testowego i płynu do kalibracji. Musimy potwierdzić, jakiego rodzaju płynu używa nasz model, ponieważ w zależności od marki i roku produkcji może się on różnić między różnymi czujnikami.

Aby skalibrować licznik, musimy po prostu włożyć pasek do urządzenia i poczekać, aż powie nam, abyśmy dodali kroplę krwi. Jednak nie jest to krew, którą nakładamy na pasek, ale płyn kalibratora. Po kilku sekundach przyrząd da nam odczyt, jeśli mieści się w normalnych zakresach pomiarowych, co oznacza, że został prawidłowo skalibrowany.

Z kodem: w tym przypadku nie potrzebujemy płynu kalibratora, jednak potrzebujemy paska testowego. W rzeczywistości za każdym razem, gdy kupujemy nowy zestaw pasków testowych, zaleca się ponowną kalibrację miernika, aby glukometr nie spowodował błędu podczas pobierania próbek krwi.

Po wprowadzeniu pierwszego paska powinniśmy zwrócić uwagę na kod, który miernik pokaże nam po włączeniu zasilania. Musimy wprowadzić dokładnie ten sam kod do urządzenia, aby został skalibrowany i możemy nadal korzystać z reszty zakupionego przez nas pakietu pasków testowych.

Nie zawsze jest to konieczne, ale jeśli licznik zacznie pokazywać dziwne wartości, nadszedł czas, aby go skalibrować. Obecnie częściej spotykane są modele, które nie wymagają żadnej kalibracji przy zakupie, ale nie zaszkodzi wiedzieć, co zrobić w przypadku ich niezgodności.

W każdym razie, nawet jeśli Korzystanie z glukometru jest naprawdę proste, zalecamy szczegółowe przeczytanie dodatkowych instrukcji i zaleceń producenta.

Funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie glukometru
To, co łączy wszystkie glukometry, to to, że służą one do pomiaru poziomu cukru we krwi, to znaczy, niezależnie od marki, modelu, wielkości lub innych cech, wszystkie Zwykle prawidłowo spełniają swoją podstawową funkcję. Istnieje jednak smak w różnorodności, a zatem istnieje wiele aspektów, które mogą poprawić wrażenia użytkownika i które musimy wziąć pod uwagę przy zakupie glukometru:

Rozmiar

najlepszy glukometr

To może wydawać się dość prostym tematem, ale jeśli glukometr jest zbyt mały, jego obsługa będzie trudniejsza dla osób starszych, a jeśli jest zbyt duży, może to stanowić problem dla tych, którzy muszą go nosić przez cały czas. Najczęściej glukometry mierzą nie więcej niż 10 lub 15 centymetrów, co czyni je dość kompaktowymi.

Jeśli zamierzasz utrzymać model w domu, jego wymiary nie staną się wielkim dylematem, a jeśli planujesz mieć licznik na każdą okazję, wybór kompaktowego i funkcjonalnego systemu powinien być najlepszym rozwiązaniem.

Wyświetlacz

najlepszy miernik cukru we krwi

Czynnik ten jest nieco związany z rozmiarami sprzętu, ale ważniejszy. Wiele osób starszych używa tych glukometrów, co oznacza, że im większy ekran, tym lepsze będą odczyty dyktowane przez model.

Jeśli ekran jest bardzo mały, może to oznaczać trochę więcej pracy dla wzroku. Musimy jednak pamiętać, że ekran pokazuje nam nie tylko odczyty, ale także, jakie funkcje są aktywne, rodzaj użytego pomiaru i ogólnie informacje bardzo ważne dla tych, którzy kontrolują poziom cukru.

Duże cyfry i litery są udanymi funkcjami dla tego typu urządzeń, co może znacznie zmniejszyć błędy zapisu danych.

Funkcje

cukrzyca glukometr

Jak już wspomnieliśmy, główną funkcją glukometru, jak sama nazwa wskazuje, jest pomiar poziomu cukru we krwi podczas testów. Można jednak nieco bardziej kontrolować, w jaki sposób i w jakim czasie podejmowane są takie działania.

Poziom cukru we krwi może się różnić w zależności od czasu i rodzaju spożywanego pokarmu w ciągu dnia, a także czasu, jaki upłynął od ostatniego ugryzienia połkniętego pokarmu.

Aby to uwzględnić, istnieją glukometry, które pozwalają nam dostosować rodzaj badania, które wykonujemy, czy to przed posiłkiem (przed posiłkiem, najlepiej przed śniadaniem), po posiłku (po posiłku, najlepiej godzinę lub dwie po posiłku) lub podczas snu. Ponieważ wszystkie trzy pomiary dadzą nam zupełnie inne odczyty, dobrze jest prowadzić niezależny zapis dla każdego z nich, a jednocześnie przyrząd poinformuje nas, czy są one poza lub w normalnym zakresie, biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanego pomiaru.

Kolejną bardzo interesującą funkcją są alarmy przypominające nam o dokonywaniu pomiarów, kolejny aspekt, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie glukometru.

Wykaz

cukrzyca glukometr

Dla tych, którzy wymagają dokładnego rejestrowania wyników lub pomiarów, glukometr z opcją pamięci jest najlepszy.

Czy wszystkie glukometry liczą się z możliwością zapisu lub pamięci? Nie. Znajdziemy modele od najprostszych do najbardziej kompletnych. Ponadto, wśród tych, którzy mają funkcję nagrywania, znajdziemy również wariacje i chociaż jedni mogą zapisać do 20 odczytów, inni mogą osiągnąć do 500 odczytów w pamięci.

Ponadto istnieje opcja rejestracji wielu osób lub jednej osoby, co oznacza, że urządzenia przechowują zapisy tylko jednej osoby, a inne modele umożliwiają zapisywanie i dostosowywanie rekordów dla różnych użytkowników, zwykle od trzech do dziesięciu użytkowników na jednym glukometrze. Zwykle im więcej pamięci lub pojemności zapisu ma nasz glukometr, tym wyższa jest jego cena.

Kalibrowanie

Rozmawialiśmy już wcześniej o kalibracji glukometrów, wyjaśniając ich pracę, jednak czynnik ten jest bardzo ważny przy zakupie i wyborze najlepszego glukometru dla naszych potrzeb.

Wśród różnych wersji glukometrów te, które wymagają najmniejszej liczby kalibracji, zawsze będą najłatwiejsze w użyciu. Co więcej, sprawdzanie z innymi użytkownikami lub bezpośrednio z producentem częstotliwości ponownej kalibracji da nam lepsze wyobrażenie o tym, jak proste lub nie tak łatwe będzie uruchomienie za każdym razem, gdy stracisz kalibrację.

W każdym razie praktyka czyni nauczyciela, a kalibracja glukometru nie jest trudnym zadaniem.

System pomiarowy

Jeśli chodzi o wyniki cukru we krwi, najczęściej znajdujemy dwa pomiary: mmol/l (milimol na litr) i mg/dL (miligram na decylitr).

Większość liczników pozwoli nam wybrać system pomiarowy, który jest łatwy do skonfigurowania. Jeśli ta funkcja nie jest dostępna, ważne jest, aby wybrać urządzenie, które ma jednostkę miary, którą rozumiesz i z którym nie będziesz miał wątpliwości podczas czytania poziomu krwi.

Z drugiej strony, przejście z mmol / l do mg / dL i odwrotnie za pomocą kalkulatora online lub konwertera nie jest tak naprawdę problematyczne, więc jeśli model, który najbardziej przyciąga naszą uwagę, nie wykonuje tych obliczeń automatycznie, zawsze będziemy mieć opcję ręczną.

Akcesoria

Mówiąc o akcesoriach, jeśli chodzi o glukometry, nieuchronnie nie myśleć o dwóch głównych, a mianowicie o paskach testowych i lancetach.

glukometr akcesoria

W przypadku glukometrów normalne jest włączenie pewnej liczby pasków i Lancetów. Oczywiście, ponieważ są one jednorazowe, należy zakupić więcej po zakończeniu testów. Różnica między niektórymi modelami a innymi polega na rodzaju pasków testowych, z których korzystają, a także na ilości, które zawierają przy zakupie.

Jednym z elementów, który jest opcjonalny, ale jest częścią większości czujników, jest przeszywający ołówek, narzędzie, w którym umieszcza się lancet, i które po nałożeniu niewielkiego nacisku powoduje, że krew wydostaje się z naszego palca. Chociaż nie jest to najważniejsze, wielu woli to, ponieważ znacznie ułatwia i przyspiesza proces.

Z drugiej strony, istnieją bardziej nowoczesne liczniki cukru, które obejmują jako akcesorium Kabel USB lub połączenie Bluetooth, za pomocą którego można podłączyć glukometr do komputera lub smartfona i przesyłać odczyty, mając lepszy dostęp i przeglądanie.

Ile osób może korzystać z glukometru w tym samym czasie?

Prawda jest taka, że glukometr może być używany przez tyle osób, ile potrzeba, pod warunkiem, że sprzęt jest prawidłowo skalibrowany i ma odpowiednie paski testowe. Jednak jeśli chodzi o rejestrowanie pomiarów, może się to różnić.

Jeśli jest to model, który pozwala rejestrować i mierzyć tylko jedną osobę, należy pamiętać, że globalne obliczenia dokonywane przez licznik dotyczące prawdopodobieństwa lub zachowania poziomu cukru nie miałyby żadnego sensu.

Ponadto, jeśli model daje możliwość konfigurowania różnych użytkowników poprzez wyodrębnianie obliczeń i zachowań dla każdego z nich, limit będzie taki, który jest obsługiwany przez zespół.

Czy konieczne jest skalibrowanie glukometru za każdym razem, gdy jest używany?
Nie! Jak wyjaśniono powyżej, licznik powinien być skalibrowany tylko w następujących przypadkach:

Kiedy przedstawia dziwne wartości: bardzo wysokie lub bardzo niskie, jeśli urządzenie daje nietypowe odczyty, najprawdopodobniej będzie musiało zostać ponownie wyregulowane.

Przy zakupie nowego pakietu pasków testowych: jeśli licznik wymaga kodów do działania, może być konieczne skalibrowanie podczas korzystania z nowych pasków.

Należy pamiętać, że nie jest to takie samo dla wszystkich czujników i najlepiej jest uważnie przeczytać instrukcje producenta, aby rozwiązać wszelkie wątpliwości dotyczące kalibracji modelu.

Zazwyczaj glukometry są automatycznie kalibrowane przez ich producenta, więc ich konfiguracja jest wymagana tylko po określonym czasie użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here